PURO Gelato Express na Letišti Václava Havla

Řemeslnost a smyslnost zmrzlin je v našich rukách

GELATO.MAT, jakožto licencovaný výrobce konceptu PURO Gelato, má smluvní oprávnění k výrobě řemeslné směsi točené zmrzliny - točeláta, z receptur vycházejících z výroby klasického, italského, kopečkového gelata, zakladatelky konceptu - Ludmily Abrhám

Velkokapacitní výrobna v Liběchově u Mělníku ve Středočeském kraji, slouží (od letošní sezóny) z převážné části k výrobě směsí značky PURO Gelato Express. Nastavené procesy manufakturního pojetí výroby řemeslné směsi točené zmrzliny, pod odborným dohledem mistra zmrzlináře, zaručují hodinovou výrobní výtěžnost (přepočtenou na jednoho zaměstnance) 1.330 zmrzlin. Jednotková, osmihodinová směna s třemi pracovníky zabezpečí uspokojení objednávky pro více jak 32tis. zmrzlin, což je zásoba (pro názornost) lokace s denní výtočí 300 zmrzlin v délce prodeje 3,5 měsíce.

"Při výrobě suché směsi rozhoduje každý jeden gram. Ta se většinově skládá z pěti až šesti ingrediencí - surovin, které tvoří know-how úspěšného zmrzlinového konceptu zakladatelky Ludmily Abrhám. Je naším a především mým úkolem a povinností takové know-how, společně se značkou PURO jako celkem, chránit a dále v Česku a v Evropské unii obchodně posilovat. Stejně důležitý apel je nutné klást při výrobě zmrzliny samotné. Neexistují zkratky, chemii nelze ošálit, obejít nebo podvést. JIž je evidentní chuťový rozdíl mezi směsí smíchanou v teplé nebo studené vodě. A ten nám dají pocítit především naši zákazníci. A to nesmíme, žádný v prodejní řadě, dopustit", říká Tomáš Bek, ředitel a jednatel společnosti GELATOMAT s.r.o.