PURO Gelato Express na Letišti Václava Havla

PURO Gelato Express v Karibiku

Zakladatel GELATO.MATU, Tomáš Bek, uzavřel na podzim roku 2022 partnerství s rize českým konceptem PURO Gelato s obchodní vizí - přivézt (v r. 2023) a etablovat (v r. 2024) na českém a slovenském trhu prémiovou, výjimečnou značku točené zmrzliny (gelata) bez přidaných konzervantů, barviv či stabilizátorů a učinit koncept gelaterie Ludmily Abrhám, s přidruženou vlastní výrobou, největším brandem zmrzlinářského oboru v tuzemsku, a to prostřednictvím dvanácti krajských fan.chisantů. Zahraniční expanze byla plánem až od roku 2030.

Nesešel se rok s rokem a GELATO.MAT usiluje o všechna významná a nutná povolení pro vývoz řemeslné směsi PURO Gelato Express na ostrov v Karibském moři - na Arubu, správně pod nadřazeným celkem Evropské unie - Nizozemským královstvím. Tento ostrov s převážně kopcovitý terénem a nejvyšším bodem dosahující pouze 189 m nadmořské výšky, je po celé délce jižního pobřeží lemován korálovými útesy.  V roce 2019 žilo na ostrově přibližně 112 tisíc obyvatel. s rozlohou 180 km2 je 3x menší jak Praha, je menším než Brno nebo Ostrava. Pro srovnání, Hradec Králové se rozprostírá na rozloze 106 km2. 

ZMRZLINOVAČ na cestě

Americké zastupitelství Carpigiani vyhovělo naší společnosti v rychlosti dodávky vodou chlazeného a pro Arubu motorově uzpůsobeného, troj-pákového zmrzlinového zařízení, které je (v současné době) transportováno z nitra Spojených států do Karibiku k prezentacím zmrzlinové směsi PURO Gelato Express.

ZAHRANIČNÍ partner

Prostřednictvím v gastru zkušeného a finančně silného lokálního partnera, bude období od října 2023 do jara 2024 významným prezentačním testem s cílem oslovit co nejširší spektrum odběrných míst (vyjma vlastních kioskových provozů partnera) a to i na ne-vzdálený ostrovech, jakým je např. Curaçao ležící 65 km od pobřeží Venezuely.

Foto: planetofhotels.com