PURO Gelato Express na Letišti Václava Havla

Pistáciová pasta + zmrzlinová směs = „pistáciové točeláto“

Made in PURO. PURO Gelato Express je česká, originální, prémiová točená zmrzlina vyvinuta tradiční řemeslnou metodou, vyrobena z opravdových surovin a je 100% přírodní. Nepoužíváme žádná barviva, chemické stabilizátory a zahušťovadla nebo jakákoliv aromata. Opravdové ořechy, vanilka a ovoce. To je tajemství naší výjimečné chuti. Ochutnejte naše pistáciové „točeláto“ (točené gelato) například v Karlíně, originální provozovně gelaterie rodiny Abrhámových, PURO Gelato v Křižíkově ulici.

Z historie zmrzliny

Nepočítaje dobu, kdy si už staří Řekové vychutnávali medem nebo ovocnou šťávou více obarvený než s přidanou příchutí osvěžující led či sníh, podobu a „princip“ výroby dnešní zmrzliny datujeme k 13. století, díky benátskému kupci a cestovateli Marco Polovi, který jej dovezl ze zemí dnešního Mongolska, jako ochucený nápoj z mléka, který (tamním velmi chladným podnebím) velmi často zmrzl. A tak nezbývalo, než… lízat, lízat a lízat.

Zmrzlina, jako produkt pro nejvyšší kruhy společnosti, pronikla do střední Evropy v širším měřítku až na počátku 18. století prostřednictvím výroby z ušlehaných žloutků se smetanou a cukrem s přidaným ovocem, čokoládou, kakaem nebo vanilkou.

GELATO.MAT, prostřednictvím výrobce PURO Gelato, navazuje na více jak 700 letou tradici ručně vyráběné zmrzliny.