PURO Gelato Express na Letišti Václava Havla

Jsou pouze dva rozdíly mezi rybízovým gelatem a sorbetovým „točelátem“

Jaké? Vzhled a barva. Ostatní je společná a především fantastická chuť prémiového černého rybízu konceptu PURO Gelato Express.

Pozvali jsme dva typické konzumenty gelata/ zmrzliny – děti… a dali jim ochutnat (pro naše vzrušené zjištění), jaký rozdíl je mezi tradičním, italským, řemeslným, kopečkovým getatem a točenou zmrzlinou vyráběnou řemeslným způsobem – točelátem s potlačeným smyslem vidění. Videoreportáž z působivého testu už příští týden na našem webu a sociálních sítích.

A jaký je rozdíl mezi zmrzlinou a sorbentem?

Ovocný sorbet je zmražený bezlaktózový dezert neobsahující žádné (ani stopy) mléčné přísady. Nosným prvkem sorbetu je vždy ovocná šťáva, cukr a voda. V porovnání se smetanovou zmrzlinou je jeho konzistence šťavnatější, ale… hrubší. Na rozdíl od většiny ostatních výrobců, sorbenty PURO Gelato Express obsahují ovoce z více jak 70%, to v případě např. prémiového jahodového točeláta. Běžným poměrem konkurence je pouze 25% podíl ovoce.

Zmrzlina má o poznání hladší konzitenci a je výrazně krémovější. To důvodem jejího základu, kterým je směs smetany, čerstvého nebo sušeného mléka, vajec, cukru a ostatních dochucovacích přísad, např. pistáciové nebo lísko-oříškové pasty.