PURO Gelato Express na Letišti Václava Havla

Česká zmrzlinová stopa na Niagarských vodopádech?

Týdny usilovně pracujeme, abychom v blízko-dohledné době splnili všechny legislativní procesy a podmínky k zahájení výroby a distribuce prémiové, řemeslné zmrzlinové směsi točené zmrzliny do turisticky vyhledávaných míst, rozlohou druhé největší země světa – Kanady.

Navzdory masivní rozloze má Kanada (relativně) málo obyvatel, přičemž Toronto zaujímá desetinu celkové populace. A právě v nejlidnatějším městě Kanady proběhne, v první polovině května, námi pořádaná ochutnávává prezentace.

GELATO.MAT prostřednictvím značky PURO Gelato Express cílí, v této podnebím spíše chladné zemi, resp. zemi s krátkým, ale příjemně přívětivě teplým létem a chladnou zimou, na jednu z největších „atrakcí“ světa – Niagarské vodopády. Ročně přilákají na 13mil. návštěvníků, což z destinace utváří více zábavní, rodiny park, než úkaz přírody. A to nám sobecky vyhovuje.

Přepočteno na zmrzlinu 

V Česku žije 10,5mil obyvatel, odečtu-li ty, kteří ještě nemohou a ty, kteří už nemohou „lízat“, uvažujme o potenciálu 10mil. ryze českých zákazníků – bez turistů. Ročně se u nás vyrobí téměř 50mil. litrů zmrzliny (kopečková, točená). Pro srovnání, jsme produktivnější jak „mořské“ Chorvatsko. Při 75ml. porci (obvyklá „dávka“ PURO GELATO Express) připadá ročně, na jednoho českého obyvatele (libovolného věku) 67 zmrzlin. Slušná spotřeba a… reálná.

Pokud bych matematiku otočil a… kdyby točenou zmrzlinu PURO Gelato Express, ve stáncích na Niagara Falls, zakoupil „pouze“ každý 67 návštěvník, musíme připravit 14,5tis. litrů směsi točené zmrzliny. Přepočteno na sudy piva (hmatatelné srovnání), turisté by mohli vylízat přibližně 300 sudů zmrzliny.